Eggersmann Poland - pasze i suplementy dla koni.

Marka Eggersmann od 50 lat jest jednym z wiodących producentów pasz dla koni w Niemczech i Europie. W swojej ofercie posiada pasze , pasze specjalistyczne, witaminy, suplementy diety. Wychodząc na...

Nowość !!! Apfel & Karotten MUSLI

Mamy przyjemność zaprezentować absolutną nowość w naszej ofercie – EMH Apfel&Karotten Musli! Co je wyróżnia?

Przede wszystkim jest to pasza przeznaczona dla koni i kucy w lekkiej i średniej pracy, u których wskazane jest wykluczenie z diety owsa. Apfel&Karotten Musli jest idealną odpowiedzią na ich potrzeby w zakresie zbilansowanego żywienia. Uproszczony, naturalny, pozbawiony melasy skład sprawia, że pasza ta jest doskonałym wyborem dla koni podatnych na alergie. Świetnie sprawdza się też u koni wybrednych – również tych, które nie tolerują w posiłkach granulatu. Ponadto dodatek jabłek oraz marchwi w postaci suszu i wytłoków podnoszą walory smakowe paszy, sprawiając, że zniknie ze żłobu w mgnieniu oka.

Musli nie zawiera dodatku witamin i minerałów w postaci premiksu – jedynym ich źródłem są naturalne komponenty zawarte w paszy. Charakteryzuje się również obniżoną zawartością białka. Z tych dwóch powodów znajduje zastosowanie przede wszystkim u koni pracujących jako uzupełnienie diety opartej na żywieniu pastwiskowym. Podstawowym źródłem energii są tutaj płatki jęczmienne i kukurydziane, poddane obróbce hydrotermicznej, dzięki której podnosi się strawność i przyswajalność skrobi, a także dostępność aminokwasów pochodzących z białka. Dodatkowo pod wpływem zastosowanej technologii obróbki zachowana zostaje aktywność naturalnych stabilizatorów tłuszczu, takich jak lecytyna. Źródła tłuszczu w postaci oleju z ostropestu oraz nasion słonecznika dostarczają wolno uwalnianej energii, a także cennych nienasyconych kwasów omega-3 i omega-6, korzystnie wpływających na cały organizm – przede wszystkim poprawiając stan skóry, sierści i kopyt oraz wspierając funkcjonowanie układu immunologicznego, a więc odpowiadając za poprawę odporności. W ten sposób pasza ta zapewnia równowagę flory jelitowej, co zapobiega nadmiernemu zakwaszeniu. Za równowagę flory bakteryjnej jelit odpowiada też dodatek Eggersmann MicroHerbs (EMH), czyli wyciąg z roślin i dzikich ziół, poddanych fermentacji z użyciem mikroorganizmów. Ma on naturalne działanie wspierające procesy metaboliczne u koni i poprawiające strawność paszy. Musli z dodatkiem EMH jest przyswajalne aż w 97%, a zatem jest znacznie lepiej wykorzystywane przez konie i umożliwia podawanie nawet do 20% mniej paszy treściwej przy jednoczesnej ogólnej poprawie stanu zdrowia zwierzęcia.

Zawarte w Apfel&Karotten Musli chleb świętojański, jabłko i marchew nie tylko wspomagają trawienie, ale również poprawiają smakowitość paszy i pobudzają apetyt, co sprawia, że jest to najlepszy wybór dla niejadków – jesteśmy przekonani, że w tym wypadku nic nie zostanie na dnie żłobu! Jednak to nie jedyna zaleta tych dodatków – dostarczają one naturalnych witamin i minerałów. Marchew jest cennym źródłem karotenu, czyli prowitaminy wit. A. Witamina A odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie nabłonków w obrębie układu oddechowego, pokarmowego, skóry czy rogówki. Odgrywa też istotną rolę w funkcjonowaniu narządu wzroku. Z kolei wytłoki owocowe, pochodzące z jabłek, dostarczają pektyn oraz znacznej ilości włókna surowego, poprawiając tym samym perystaltykę jelit. Są komponentem strukturotwórczym – dzięki temu wydłuża się czas żucia musli i jest ono lepiej naśliniane. a trawienie paszy jest zoptymalizowane. Nie należy tutaj pomijać roli sieczki z lucerny – ona także podnosi zawartość włókna w tej wyjątkowej mieszance. Oprócz tego dostarcza wartościowego, wysokiej jakości białka o bardzo dobrym składzie aminokwasowym oraz wapnia, zapewniając osiągnięcie optymalnego stosunku wapnia do fosforu.


Najważniejsze cechy Apfel&Karotten Musli:
- optymalny dodatek do żywienia pastwiskowego
- wysoka zawartość włókna strukturalnego zwiększa intensywność żucia i poprawia naślinienie paszy
- musli odpowiednie dla koni podatnych na alergie, bez melasy, pszenicy i owsa
- apetyczne dzięki naturalnym składnikom
- wyjątkowo smaczne – dlatego jest idealne dla wybrednych koni