Eggersmann Poland - pasze i suplementy dla koni.

Marka Eggersmann od 50 lat jest jednym z wiodących producentów pasz dla koni w Niemczech i Europie. W swojej ofercie posiada pasze , pasze specjalistyczne, witaminy, suplementy diety. Wychodząc na...

Wrażliwy organizm konia stale staje przed nowymi wyzwaniami związanymi z nowoczesną hodowlą koni i odpowiednio dobieranymi warunkami hodowli oraz karmienia. 

Wrażliwy organizm konia stale staje przed nowymi wyzwaniami związanymi z nowoczesną hodowlą koni i odpowiednio dobieranymi warunkami hodowli oraz karmienia. Od zawsze otrzymywaliśmy zapytania dotyczące tego, czy w naszym asortymencie mamy produkt przeznaczony specjalnie z myślą o układzie oddechowym (respirOforte), przewodzie pokarmowym (mucOstat) lub wątrobie (heparOforte)! Zainspirowało nas to do opracowania produktów rozwiązujących te problemy, a linia E VET, którą dziś przedstawiamy, została opracowana we współpracy z klinikami i sprawdzona w codziennym użytkowaniu przez wielu weterynarzy.

E-VET Mucostat

Choroby układu pokarmowego w tym wrzody, są coraz częściej diagnozowane w praktyce weterynaryjnej. Celem opracowania Mucostatu było optymalne przygotowanie całego przewodu pokarmowego konia wrzodowego do schematu leczenia weterynaryjnego. Jego zastosowanie to także alternatywa dla użycia leków przy problemach żołądkowych związanych ze stresem. Badania żywieniowe w znanych klinikach potwierdzają znaczenie takiego rozwiązania u koni borykających się z nadkwasotą i wrzodami żołądka.

Więcej informacji 

E-VET RespirOforte

Choroby układu oddechowego u koni po zaburzeniach ortopedycznych są drugą najważniejszą przyczyną niewydolności wysiłkowej. U młodych koni stan chorobowy zazwyczaj zaczyna się od choroby płuc oraz górnych dróg oddechowych spowodowanych przez bakterie lub wirusy. Dla starszych koni często czynnikiem zapalnym jest pleśń oraz kurz organiczny znajdujący się w sianie, słomie i nierzadko źle przechowywanej paszy.

Co zatem z końmi cierpiącymi na COPD/RAO, końmi z problemami oddechowymi , dla których zdrowotna równia pochyła wytyczona została poprzez niewłaściwe warunki bytowania, przeoczone objawy kliniczne i nieprawidłowe karmienie itp.? Czy można wpłynąć w szczególności na mięśnie wchodzące w skład ściany oskrzeli, ich skurcz lub rozkurcz na podstawie doboru odpowiednich roślin i związków organicznych w prawidłowym żywieniu? Te pytania były przedmiotem opracowania wyjątkowego preparatu, jakim bez wątpienia jest respirOforte. Ten preparat sukcesywnie pomaga w przebiciu się przez błędne koło powstawania śluzu, zmniejszenie oddziaływań elektrostatycznych nabłonka rzęskowego i ciągłego zwężania oskrzeli w bez dodatkowego obciążania organizmu.

Więcej informacji

E-VET HeparOforte

Ze względu na zmieniające się warunki żywienia problemy z wątrobą są jedną z najczęstszych chorób diagnozowanych u naszych koni. Powodów jest wiele: zbyt dużo zbóż, zbyt dużo białka, zła lub spleśniała pasza. Zarobaczenie, długotrwałe stosowanie leków leki i infekcje bakteryjne mogą również wywoływać choroby wątroby.

Wątroba jest organem magazynującym wiele składników odżywczych, takich jak witaminy i pierwiastki śladowe, organem centralnym procesów detoksykacji, a jednocześnie miejscem produkcji niezbędnych elementów budulcowych (np. Białka mięśniowego). Zdrowa wątroba ma kluczowe znaczenie dla wydajności i witalności naszych koni.

Wątroba przejmuje także dużą część regulacji poziomu cukru we krwi i utrzymuje go na stałym poziomie, niezależnie od zaopatrzenia w żywność. To daje wyobrażenie o znaczeniu wątroby u koni z syndromem metabolicznym koni (EMS) i zapaleniem laminamentu??.

Więcej informacji