Eggersmann Poland - pasze i suplementy dla koni.

Marka Eggersmann od 50 lat jest jednym z wiodących producentów pasz dla koni w Niemczech i Europie. W swojej ofercie posiada pasze , pasze specjalistyczne, witaminy, suplementy diety. Wychodząc na...

Sieczka z Lucerny HIPPOLUZ 20 kg ALFALFA

65,00 zł
Brutto

Sieczka z lucerny HIPPOLUZ, to pewność najwyższej jakości czystej, niemelasowanej lucerny uprawianej i suszonej we Francji. 

Negative tested – zgodnie z zasadami FEI produkt nie zawiera substancji zakazanych

Pakowana w 20 kg bale. 

Ilość
WSTECZ

Lucerna jako naturalne źródło wysokiej jakości białka oraz dobrze strawnego włókna, a także komponent bogaty w witaminy i minerały, niesie wiele korzyści odżywczych. Starannie opracowany proces suszenia gwarantuje zachowanie jakości produktu oraz brak utraty wartości odżywczych. Dzięki temu sieczka z lucerny Hippoluz doskonale sprawdza się w żywieniu różnych grup koni, w tym o zwiększonych wymaganiach żywieniowych.

Wysoka zawartość aminokwasów (w tym aminokwasów egzogennych) stanowiących budulec większości tkanek powoduje, że lucerna będzie idealnym uzupełnieniem diety koni rosnących. Aminokwasy te są także niezbędne w żywieniu koni pracujących, a zwłaszcza koni sportowych, umożliwiając regenerację po wysiłku oraz rozwój muskulatury. Lucerna polecana jest również dla klaczy źrebnych i w laktacji, ponieważ dostarcza im wartościowego białka i ułatwia utrzymanie prawidłowej kondycji ciała w tym obciążającym dla organizmu okresie. Z tego względu znajduje też zastosowanie u koni w okresie rekonwalescencji lub mających problemy ze spadkami masy ciała. Z kolei wysoka przyswajalność składników odżywczych w lucernie sprawia, że sieczka Hippoluz jest świetnym wyborem dla końskich seniorów.

Podawana koniom z chorobą wrzodową żołądka (czy to aktywną, czy zaleczoną) lub znajdującym się w grupie ryzyka (narażonym na stres) buforuje pH żołądka i ogranicza wpływ kwasu żołądkowego na błonę śluzową żołądka, zapobiegając powstawaniu nadżerek. Istotne właściwości lucerny, takie jak jej zdolność buforowania, mają zatem pozytywny wpływ na zdrowie układu pokarmowego konia. Wysoka zdolność buforowania lucerny ze względu na zawartość wapnia i białka odgrywa ważną rolę w zapobieganiu obniżenia pH w jelicie grubym, zapewniając tym samym zachowanie równowagi mikroflory.

Jest dobrym dodatkiem dla zwierząt z zaburzeniami metabolicznymi – cechuje się niewielką zawartością skrobi oraz cukrów, dlatego umożliwia zachowanie niskiego poziomu cukru we krwi. Może stanowić uzupełnienie diety w przypadku, gdy siano dostępne w stajni ma mniejszą wartość odżywczą (jest pozbawione zielonej barwy lub bardziej zdrewniałe). Polecana jest również w przypadku stosowania diety z dużym udziałem zbóż, ponieważ ułatwia zachowanie prawidłowego stosunku wapnia do fosforu oraz wydłuża czas pobierania paszy.

Sieczka z lucerny Hippoluz oznaczona jest logo NOPS-FREE PRODUCT, które gwarantuje, że produkt jest systematycznie testowany i zgodnie z zasadami FEI wolny od głównych naturalnie występujących substancji zabronionych.

Skład:

100% sieczka z lucerny

92,0 g/kg białko og. strawne

Analiza

Białko surowe 12,6%

Włókno surowe 27,2%

Tłuszcz surowy 2,0%

Popiół surowy 10,0%

Skrobia 0,0%

Cukry 2,9%

Wapń 19,8 g/kg

Fosfor 2,3 g/kg

Potas 24,9 g/kg

Sód 0,2 g/kg

0001-009

Opis

Po Schorzeniach
Pasze i suplementy dla koni wrzodowych
Stopień 
2020-11-23

Sieczka ? Lucerna !!!

To nie jest sieczka za melasą i Oleje, to czyta lucerna . Ale mi mega odpowiada ponieważ daje sama olej . Siano też się pyli to normalne zjawisko . Ale koniom smakuje ehhhhh

Stopień 
2020-11-23

Czysta Lucerna

Świetna Lucerna , pięknie koń ją wyjada . Zapach obłędny . Cena rewelacyjna . Poleciła mi ją Dr. Biazilk dla mojego wrzodowca . Polecam :-)

Stopień 
2020-11-22

Luzerna

jedna z najbardziej przypominających czystych i pachnących luzern na rynku . Bardzo polecam. Wiadomo że się pyli bo nie ma w niej żadnego oleju i melasy . Ale jest 100 % rewelacyjna .

Stopień 
2020-11-10

Sieczka

Niestety sieczka bardzo pyli, podaje ją wyłącznie zwilżoną a wyjmuję z worka w maseczce. Jest bardzo mocno sprasowana co utrudnia jej wyjęcie. Koń ją je, ale on nie jest wybredny. Nie kupię jej więcej.

Dodaj Opinie